Mikszáthos diákok a magyar nyelv ünnepén


Irodalmi séta Balassagyarmaton, versünnep a magyar nyelv tiszteletére, anyanyelvi csapatverseny- mindez az Anyanyelvápolók Szövetsége és a Magyar Irodalomtörténeti Társaság Nógrád Megyei Tagozatának szervezésében megrendezett Magyar Nyelv Hete elnevezésű programsorozat keretén belül- s mindezek mindegyikén iskolánk tanulói is részt vettek és szépen szerepeltek!

Madlena Fanni és Zsíros Tamás a Balassi Bálint Gimnáziumban megrendezett “versünnepen” a magyar nyelvről szóló verseket olvasott fel, Kovács Natália, Ember Zsófia, Dobrocsi Adrienn, Papp Sára és Papp Hanna irodalmi sétán eredt a Balassagyarmathoz kötődő írók és költők nyomába, Csalár Johanna, Kiszelák Kevin és Benyovics Krisztofer pedig anyanyelvi csapatversenyen mérte össze nyelvi kreativitását a többi balassagyarmati középiskola csapataival és nyerte el az 5. helyezést.

Büszkék vagyunk diákjainkra, akik szabadidejükben is megtisztelték jelenlétükkel ezen színvonalas programokat és öregbítették iskolánk jó hírét! Köszönjük!

Madlena Fanni és Zsíros Tamás
Versünnep a Balassi Bálint Gimnáziumban
Papp Hanna, Papp Sára, Kovács Natália, Ember Zsófia, Dobrocsi Adrienn az irodalmi sétán Szabó Lőrinc szobránál
Benyovics Krisztofer, Kiszelák Kevin és Csalár Johanna az anyanyelvi csapatversenyen