Mikszáth nyomában- Emléktúra névadónk tiszteletére

Még az első, 2020 tavaszi karantén alatt álmodtuk meg azt az emléktúrát, melyet névadónk halálának 2020-ban 110., és születésének közelgő 175. évfordulója alkalmából szerettünk volna megszervezni, ám a rendkívüli helyzet miatt már kétszer is kénytelenek voltunk lemondani.

Azonban ebben a tanévben októberben sikerült végre megvalósítani kirándulásunkat, melyen szaktanári ajánlás alapján a humán tanulmányi versenyek helyezettjei és az irodalom iránt mélyebben érdeklődő diákok vehettek részt.

Felkerekedtünk hát, és iskolánk névadójának nyomába eredtünk: felkerestük a horpácsi kúriát, ahol a nagy palóc életének utolsó éveit töltötte, a mohorai evangélikus templomot, ahol másodszor is feleségül vette Mauks Ilonát, és szintén Mohorán a Mauks Ilona Emlékkiállítást, ahol Pálok Bernadett élvezetes tárlatvezetése még közelebb hozta a XXI.sz. fiataljaihoz a XIX. század világát, és benne Mikszáth és Mauks Ilonka személyét.

Reméljük, tavasszal Szklabonyára is sikerül eljutnunk!

Köszönjük a lehetőséget és az élményt, amellyel gazdagodtunk!

Kiváló mikszáthosok Mikszáhtnál, Mikszáthtal