Sziporkáztunk a Szent Imre Napokon

Iskolánk diákjai rendszeresen érnek el kimagasló eredményeket a különféle humán ismereteket igénylő versenyeken.

Legutóbb a Szent Imre Napok pályázatain szerepeltek sikeresen a mikszáthos diákok.

Német nyelvű prezentáció készítésben a 9. pv/ d osztály csapata ( Hidvégi Anna, Mihalik Fruzsina, Batta Tamás, Nagy Kristóf) harmadik helyezést ért el.

Felkészítőjük Stolczné Pintér Annamária tanárnő volt.

Balról jobbra: Batta Tamás, Hidvégi Anna, Stolczné Pintér Annamária tanárnő, Mihalik Fruzsina, Nagy Kristóf

A versmondó verseny középiskolai kategóriájában Tóth Alexandra 12. IV osztályos tanuló első helyezést, Oláh Kevin 10. V osztályos diákunk pedig harmadik helyezést ért el.

A versmondók felkészítője Nagy Anikó tanárnő volt.

Tóth Alexandra, a versmondó verseny első helyezettje, Oláh Kevin, harmadik helyezett, Nagy Anikó tanárnő és Danyi Bianka, aki szintén szépen szerepelt ezen a versmondó versenyen is

A diákok történelmi témájú esszékkel is pályázhattak „Az én történelmem”címmel. Ezen a versenyen Bander Diána 12. D osztályos tanulónk első helyezést ért el, míg Váradi Katalin 10. V osztályos tanulónk és Lucza Kitti 11. D osztályos diákunk különdíjban részesült.

A versenyzők felkészítője Bellér Annamária tanárnő volt.

Bander Diána, a verseny első helyezettje
Lucza Kitti, különdíjas
Váradi Katalin, különdíjas

A Szent Imre Napok keretén belül képzőművészeti pályázatra is sor került, amelyen Dudok Virág, 10. V osztályos tanulónk második helyezést ért el. Felkészítője Nagy Anikó tanárnő volt.

Virág rajza

Dicséretre méltó, hogy a diákok szabadidejükből áldozva, sok energiát befektetve készültek a versenyekre, hozzáállásukhoz és teljesítményükhöz gratulálunk!